top of page
V4_plakat.jpg
01_edited.jpg

Naši hosté

Petra%20Matejova%20foto_edited.jpg

Petra Matějová

  • Facebook Sociální Icon

Již řadu let spojuje Petra Matějová ve své kariéře hru na moderní klavír i na jeho historické podoby. Její snahou je každý repertoár maximálně přiblížit zvukové a interpretační estetice doby, ve které vznikal, což souvisí také s výběrem odpovídajícího typu nástroje. K tomuto interpretačnímu proudu se přiklonila zejména během šestiletého pobytu v Paříži, kde se po absolutoriu na pražské AMU a Konzervatoři specializovala ve hře na kladívkový klavír.

Na moderní i historický klavír nahrála mnoho snímků pro Český, Slovenský a Španělský Rozhlas (Rejcha, Mozart, Janáček, Fibich, Voříšek, Tomášek, Franck, Haydn, Mendelssohn, Beethoven) a pro francouzskou televizní stanici Mezzo (Schubert). V roce 2004 natočila v Paříži sólové CD s díly Voříška, Beethovena a Schuberta. V roce 2012 dokončila kompletní nahrávku Voříškova sólového klavírního díla pro Český rozhlas. Od podzimu 2018 vede třídu kladívkového klavíru na Krakovské hudební akademii.

Pavla Radostova 2.jpg

Pavla Radostová

  • Facebook Sociální Icon

Od 5 let zpívá s rodinným souborem Musica Laetitia, který se věnuje převážně barokní hudbě. Na ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru. Vystudovala Konzervatoř Brno ve třídě MgA. Blanky Morávkové. Zde se zúčastnila projektů Operního studia. Nyní studuje na JAMU u paní Natálie Romanové-Achaladze. Během studií se pravidelně zapojuje do inscenací Komorní opery. Je členkou několika souborů: Ensemble Opera Diversa, Czech Ensemle Baroque, Tupá Šídla, Musica Laetitia, atd. Spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra, dále příležitostně s Ensemble Inégal (um. vedoucí Adam Viktora) či Musicou Aeternou (um. vedoucí Peter Zajíček), hostuje v několika sborech, např. Moravan Kroměříž. V roce 2018 debutovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Své vzdělání si rozšiřuje pravidelnou účastí na pěveckých kurzech a workshopech.

Jan%20Krejca_edited.jpg

Jan Krejča

  • Facebook Sociální Icon

studoval nejprve hru na renesanční loutnu pod vedením Rudolfa Měřinského a poté svůj zájem, již jako samouk, rozšířil o theorbu a barokní kytaru. Zúčastnil se četných interpretačních kurzů pod vedením E. Mascardi, H. Smithe, L. Sayce, J. Lindberga a dalších. Zejména jako vyhledávaný hráč bassa continua spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními soubory (Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Tourbillon, Capella Regia, Societas incognitorum, Verba Chordis, Musica Florea, Harmonologia aj.), ale vystupuje též sólově a věnuje se i pedagogické činnosti.  Opakovaně koncertuje na festivalech, jako je Pražské jaro, Pražský podzim, Concentus Moraviae, Svatováclavský hudební festival, Haydnova Lukavice, Letní slavnosti staré hudby apod. Podílel se na četných nahrávkách pro ČT, ČR, Arta records, Supraphon, Rosa aj. Nahrál sólové album Intavolatura di Tiorba pro firmu Arta records.

Kotva 1

Program

V4_plakat.jpg
1200x628_edited.png
DSC02021%20-%20B_edited.jpg
Tisnov 2.jpg
bottom of page