R E J C H O V O   K V A R T E T O

Rejchovo kvarteto

NOVINKY

DSC02089 - B.jpg
Rejchovci na Tišnovsku

Ve druhém pololetí zamíříme do Jihomoravského kraje, mimo jiné do Tišnova, rodiště našeho cellisty. Přivezeme s sebou jak oslavovaného Josefa Myslivečka, tak španělské rytmy Fandanga. Koncerty proběhnou díky podpoře Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury.

Antonin Rejcha.jpg
Antonín Rejcha v Moravské zemské knihovně

Moravská zemská knihovna připravila, díky neúnavné práci české muzikoložky Jany Frankové virtuální výstavu o našem oblíbenci, A. Rejchovi. Určitě stojí za shlédnutí.

Tekla Podleská, berounská operní diva

Tekla Podleská (1764-1852) byla známou operní pěvkyní. Díky této rodačce z Berouna se nám v archívech dochovaly opisy árií a scén oper  uváděných v té době na evropských pódiích. Výběr koloraturních hitů 18. století nastuduje spolu s Rejchovým kvartetem Pavla Radostová.

Klavírní kvintety s Petrou Matějovou

6.5. proběhne první letošní vystoupení Rejchova kvarteta, ať už pro posluchače, nebo v podobě streamu. Vedle naší strategie uvádění komorních skladeb Antonína Rejchy, máme pro vás přichystanou hudební lahůdku, klavírní kvintet Jana Nepomuka Kaňky, právníka L. van Beethovena! Děkujeme městu Brno za podporu!

2021, rok Josefa Myslivečka

Připravujeme natáčení posledních kvartetů Il Boema, sbírky skladeb, o které jsme přesvědčeni, že by měla mít své pevné místo v komorním repertoáru.

Mysliveček, CD a hudební počin 2021

Rejchovo kvarteto nezahálí a pilně připravuje projekt natáčení smyčcových kvartetů Josefa Myslivečka. Děkujeme za podporu a důvěru Ministerstvu kultury ČR!

Sledujte nás na Facebooku

Z natáčení našeho debutového CD

A. Rejcha: Quatuor Scientifique

1/11

Děkujeme za podporu:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now